לבקשת הלוואה
לבקשת הלוואה

כך תממשו את החלום שלכם כבר היום

כך תממשו את החלום שלכם כבר היום

להרבה מאיתנו אין את היכולת הכלכלית לעמוד במימוש היעד שלנו כאן ועכשיו, אז אנחנו בוחרים לוותר. אלא שהכלים הפיננסיים של היום מאפשרים לנו ליהנות משני העולמות: להגשים את המטרה הכלכלית ולשלם בהתאם ליכולת שלנו

 
במשך שנים ארוכות חלמה לירי מיכאלי (43) ממרכז הארץ לבצע שדרוג משמעותי לסלון ביתה: לצבוע את הקירות, להחליף את הספות, לקנות טלוויזיה גדולה יותר ולשפר את חווית הבילוי המשפחתי מדי ערב. אלא שחלומות כאלה מגיעים עם תג מחיר גבוה, בטח עבור משפחה ישראלית שמתאמצת לצאת מהמינוס מדי חודש. 
"חשבתי שאוכל לעשות את השינוי הזה בשלבים", מספרת מיכאלי, "אבל זה לא היה נותן את אותו האפקט. להחליף ספות מבלי לצבוע את הקירות? להחליף שולחן ולהשאיר את הטלוויזיה הקטנה? אם כבר עושים אז עד הסוף".

אבל מיכאלי לא הייתה יכולה להרשות לעצמה הוצאה של 20 אלף שקלים בבת אחת, אז היא המשיכה לחכות ולחכות. עד שיום אחד, במהלך שיחה עם הבנקאית שלה, שטחה מיכאלי את אכזבתה וסיפרה לה על הפנטזיה הלא ממומשת לחדש ולשדרג את סלון הבית. בתגובה היא קיבלה ממנה הצעה ששינתה את חייה, או לפחות את הסלון שלה.

"הבנקאית שאלה אותי בפשטות כמה אני יכולה לשלם על השיפוץ הזה בכל חודש", נזכרת מיכאלי. "אמרתי לה שלא יותר מ-500 שקלים, לצערי, ולכן החלום הזה יישאר רחוק. אבל התשובה שלה הייתה 'נהדר!' ושנתתי לעצמי את הפתרון לבעיה. אני אקח הלוואה על הסכום הכולל של השדרוג הסלון, אחזיר בכל חודש את הסכום שאני יכולה להרשות לעצמי, ובמקום לחכות ליום שבו יהיה לי את הסכום הזה זמין – אעשה את השינוי מיד. אחרי התייעצות משפחתית החלטנו לצאת לדרך, ותוך חודש כבר אירחנו את המשפחה בסלון החדש".
 

מגשימים את החלומות היום – ומשלמים ממחר  

 
לימדו אותנו שכדי להגשים את החלומות הגדולים שלנו צריך לחסוך סכום כסף שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו להפריש, ולחכות בסבלנות עד שיצטבר סכום גדול מספיק למה שאנחנו צריכים. זו אכן הדרך המועדפת אבל גם אם לא חסכנו עד היום את כל הסכום הנדרש, אפשר לבחון לקיחת הלוואה שתממן את החלום כבר עכשיו.

"להרבה אנשים אין את האפשרות להגשים את החלום שלהם, אז הם דוחים אותו או מוותרים עליו", אומרת דנה יגרמן, המנהלת העסקית של האשראי בחטיבת החדשנות של בנק הפועלים. "הם נמנעים מלקחת הלוואה כדי לממש את השינוי שחלמו עליו. אם החלום הזה הוא באמת משהו שאנחנו רוצים בכל ליבנו, אז למרות שאין לנו את כל הכסף הזמין כרגע ובתנאי שאנחנו יכולים לעמוד בהחזרים החודשיים – אין סיבה לא להגשים את הרצון שלנו באמצעות הלוואה".
 

"לא יותר משליש ההכנסה" 


לכולנו יש חלומות מגוונים: לצאת לחופשה, לחגוג בת-מצווה שלא תשכח, לשדרג את הסלון או ללמוד משהו שתמיד רצינו ולא יכולנו להרשות לעצמנו. "לפני שרצים לקחת את ההלוואה, חשוב לוודא שתהיה לנו היכולת להחזיר אותה", מבהירה יגרמן. "גם אם מדובר בתשלום חודשי של מאות שקלים, עדיין מדובר בסכום כסף שאנחנו צריכים לעמוד בו לאורך כל חיי ההלוואה. סך כל החזרי ההלוואות שלנו כולל המשכנתא לא מומלץ שיעלה על שליש מההכנסה שלנו – אחרת אנחנו עלולים להיקלע לבעיה".
 

חשוב לדעת:

  • אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.
  • מתן ההלוואה, סכומה ותנאיה כפוף לאישור הבנק.