אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים: "היקף הביקושים למניות ישראכרט הוא מהגבוהים שידעה הבורסה בתל אביב. אנו גאים באמון ובעניין הרב שהובע בחברת ישראכרט, הן מצד המשקיעים המוסדיים והן מצד הציבור הרחב"

09.04.19 

במסגרת המכרז הציבורי שנערך אתמול (ב'), מניות חברת ישראכרט זכו לביקוש גבוה נוסף בהיקף של כ-300 מיליון שקלים, ובסך הכל ביחד עם המכרז המוסדי הסתכמו הביקושים להנפקת ישראכרט להיקף כולל וחסר תקדים של כ-2.8 מיליארד שקלים.

לאור הביקוש הגבוה החליט הבנק להפעיל את אופציית ההקצאה הנוספת (Green Shoe) ולמכור בסך הכל כ-65.2% ממניות חברת ישראכרט במחיר של 13.5 שקלים למנייה, המשקף שווי חברה של 2.7 מיליארד שקלים ומכפיל הון של 1.27.

עם השלמת הצעת המכר ימשיך הבנק להחזיק בכ-33% ממניות חברת ישראכרט. על פי חוק במצב זה ניתנת לבנק אורכה של שנה נוספת, באופן שהבנק יהיה רשאי להמשיך ולהחזיק במניות החברה עד לסוף ינואר 2021.

טרם ההנפקה חילקה ישראכרט דיבידנד בסך של 867 מיליון שקלים וכן שילמה לבנק הפועלים 456 מיליון שקלים תמורת מניות פועלים אקספרס.

אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים, אמר כי "היקף הביקושים למניות ישראכרט הוא מהגבוהים שידעה הבורסה בתל אביב. אנו גאים באמון ובעניין הרב שהובע בחברת ישראכרט, הן מצד המשקיעים המוסדיים והן מצדו של הציבור הרחב".

ד"ר רון וקסלר, מנכ"ל קבוצת ישראכרט, ציין כי "אנו רואים בתוצאות המוצלחות של ההנפקה הבעת אמון בקבוצת ישראכרט המובילה את שוק כרטיסי האשראי בישראל".

את הליך ההיפרדות מטעם בנק הפועלים מלווה משרד עו"ד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות' ואת חברת ישראכרט מלווה משרד עו"ד גולדפרב זליגמן ושות'. בראשות קונסורציום המפיצים להנפקה עומדת פועלים אי.בי.אי חיתום והנפקות בע"מ ולצידם סייעו לידר, אפסילון, ברק קפיטל, מנורה חיתום, ויועצי ההנפקה מור לנגרמן.