בנק הפועלים משיק מהלך פרסומי חדש עם קובי מרימי: בפנסיה, אל תלכו על ההצעה הראשונה שנותנים לכם

10.07.19

בנק הפועלים משיק מהלך פרסומי חדש בנושא שירותיי ייעוץ פנסיוני ללקוחות כל הבנקים בהובלת הזמר והשחקן קובי מרימי. מטרת הקמפיין היא להגביר את מודעות הציבור הרחב לנושא הפנסיה ולעודד אותו להיערך מוקדם ככל הניתן לגיל הפרישה לפנסיה. בסרטון הטלוויזיה יופיע קובי מרימי מאופר כקובי מרימי ב"גיל הפרישה" החי ברמה גבוהה מאוד. בנוסף, יעלה קמפיין חוצות ודיגיטל בכיכובו של מרימי הקורא לציבור לקבל ייעוץ פנסיוני בבנק הפועלים.

הפנסיה מהווה את רשת הביטחון הכלכלית של האדם עם פרישתו משוק העבודה ולכן, חשוב להתחיל לחסוך מוקדם ככל הניתן לאחר קבלת ייעוץ מקצועי ואובייקטיבי. מסקר שערך הבנק עולה כי רק 56% מהציבור נעזר ביועצים פנסיונים לתכנון הפנסיה, כאשר ייעוץ זה עשוי להביא לחיסכון של עד עשרות ואף מאות אלפי שקלים יותר לפנסיה.

המשנה למנכ"ל הבנק והממונה על החטיבה הפיננסית, עופר קורן, אמר: "הייעוץ הפנסיוני הניתן בבנק הפועלים הוא ייעוץ אובייקטיבי הניתן כיום ללא כל עלות ומלווה את הלקוח לאורך כל צמתי חייו: עם הכניסה למעגל העבודה, שינוי במצב משפחתי, מעבר בין עבודות, היערכות לפרישה ועוד. הייעוץ ניתן ללקוחות כל הבנקים ב-22 מרכזי ייעוץ פנסיונים בפריסה ארצית, על ידי צוות יועצים מקצועי ואובייקטיבי המחזיק ברישיון ייעוץ פנסיוני ומשתמש במערכות ייעוץ מתקדמות תומכות החלטה".

מנהל מטה השיווק והפרסום של בנק הפועלים, אסף אזולאי, ציין: "רוב האנשים לוקחים את ההצעה הראשונה שמציעים להם בתהליך הייעוץ הפנסיוני. אנחנו קוראים לציבור לבוא ולהתייעץ עם היועצים האובייקטיבים של הבנק, כדי לבחון האם ניתן לחסוך עד מאות אלפי שקלים בגיל הפנסיה. מבחינתנו, מדובר בשירות המעניק ערך גבוה וחשוב ללקוח כחלק מהתפיסה אותה חרת בנק הפועלים על דגלו "פועלים אתכם בכל החלטה".

 

כיצד ייערך הייעוץ בפועל?

בשלב הראשון, יבוצע איסוף מידע אודות התיק הפנסיוני של הלקוח מהמסלקה הפנסיונית. לאחר קבלת המידע יוזמן הלקוח לשיחת ייעוץ בה יוצגו לו המוצרים השונים בהם נחסכו עבורו כספים כגון: קרן הפנסיה, קופות גמל, ביטוח מנהלים וכו' ויבוצע עמו תהליך ליבון צרכים בו יישאל הלקוח לגבי רמת החיים אותה ירצה לשמר בשלושה מקרים: עם יציאתו לפנסיה, או חלילה במקרים של נכות מעבודה או פטירה בטרם עת. במידה ויאותר פער בין התיק הפנסיוני המצוי לבין ליבון הצרכים הרצוי, ייבחן היועץ בשיתוף עם הלקוח פתרונות אפשריים לגישור על הפער.

בנוסף, ייבחנו דמי הניהול אותם משלם הלקוח, רמת הסיכון של המוצרים השונים בהם מחזיק הלקוח תוך התאמתם לרמת הסיכון האישית שלו, בחירת המסלולים הביטוחים (נכות ושאירים בהלימה לסטטוס המשפחתי המשתנה). יתרה מזו, הלקוח יוכל ליהנות מהצגת מידע שוטף ועדכני אודות התיק הפנסיוני שלו בחשבונו האישי באתר הבנק.

חשוב להדגיש כי הייעוץ הפנסיוני בבנק הוא ייעוץ אובייקטיבי מאחר וליועץ פנסיוני אסור שתהיה כל "זיקה" לגוף המנהל חיסכון פנסיוני ולכן הוא אובייקטיבי לחלוטין.

לצורך קבלת השירות על הלקוח לפנות לסניף בו מתנהל חשבונו, או סניף הקרוב לבית מגוריו במידה ואינו לקוח הבנק ולבקש פגישת ייעוץ פנסיונית. הבנקאי בסניף יבצע עבורו "איסוף מידע מהמסלקה הפנסיונית" ויפנה אותו למרכז הייעוץ הפנסיוני בו יבקש הלקוח לקבל את השירות.

הקמפיין נעשה באמצעות משרד הפרסום אדלר-חומסקי.