ייעוץ פנסיוני
ייעוץ פנסיוני

ייעוץ פנסיוני לקראת העבודה הראשונה

ייעוץ פנסיוני לקראת העבודה הראשונה

עבודה חדשה? שיהיה במזל

עם ההצטרפות למעגל העבודה, תתחילו לראשונה בחייכם לחסוך לפנסיה. זהו צומת משמעותי במיוחד בכל הנוגע לעתידכם הכלכלי, משום שההחלטות שתקבלו בתחילת דרככם יקבעו במידה רבה את איכות והיקף החסכונות הפנסיוניים שלכם.


הבנת הזכויות הפנסיוניות שלכם

כחלק מתנאי ההעסקה שלכם, מחויב המעביד להפקיד לכם כספים לפנסיה. חוזה העבודה החדש אמור להתייחס להסדר הפנסיוני שחל עליכם ולהפקדות הצפויות.
אם המעסיק מפקיד לקרן השתלמות או לביטוח אובדן כושר עבודה, על חוזה העבודה לציין זאת. כמו כן בחלק מהארגונים נהוגים גם הסדרים מסוימים שעשויים לשפר את התנאים להם אתם זכאים, כמו למשל הפחתה בדמי הניהול, ביטוחים מוזלים וכו׳. יועץ פנסיוני יעזור לכם למפות את הזכויות וההטבות הפנסיוניות שאתם זכאים להן.


הזכות לבחור במוצר הפנסיוני המתאים לכם

לרוב, יציע לכם מקום העבודה מוצר מסוים כברירת מחדל, שאליו יופקדו ההפקדות הפנסיוניות שלכם. אולם, לא הרבה מודעים לכך שאין כל חובה להסכים לברירת המחדל שמציע מקום העבודה, וכי זכותו של העובד לבחור את המוצר שאליו יתבצעו ההפקדות.

הבחירה במוצר הפנסיוני המתאים לכם כרוכה בשיקולים רבים, כגון גילכם, מצבכם המשפחתי, צפי מצבכם התעסוקתי, רמת הסיכון המתאימה לכם, מטרות ההשקעה שלכם וכו׳. יועץ פנסיוני מקצועי יוכל לסייע לכם לבחון כיצד לאזן כראוי בין מכלול הנתונים והשיקולים, ולהתאים לעצמכם את התוכנית הפנסיונית המתאימה לכם ביותר.


ייעוץ פנסיוני ראשוני עם ההשתלבות במעגל העבודה

עם הכניסה למקום עבודה חדש, חשוב שתקבלו ייעוץ פנסיוני על מנת להבין לאילו תנאים פנסיוניים אתם זכאים, ולבחור את המוצרים הפנסיוניים והכיסויים הביטוחיים שמתאימים לצרכים שלכם. פגישה אישית עם יועץ פנסיוני מקצועי תוכל לסייע לכם לקבל החלטות שיאפשרו לכם להתחיל לחסוך ברגל ימין, ובבוא היום, לצאת לפנסיה בראש שקט.


הבהרה: הבנק אינו יועץ מס. האמור לעיל מהווה מידע והסבר כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או ייעוץ מס, ואינו תחליף לייעוץ אישי המתחשב בצרכיו המיוחדים של כל אדם. ייעוץ פנסיוני יינתן בכפוף לתנאי הבנק. ייעוץ פנסיוני לפרישה כרוך בעמלה כמפורט בתעריפון הבנק.