פסיפס של ארץ ישראל בחול המועד פסח
פסיפס של ארץ ישראל בחול המועד פסח


פרויקט פסח נערך כבר 16 שנה על ידי בנק הפועלים, והוא הפך למסורת שבמסגרתה מאות אלפי משפחות בישראל נהנות במהלך חופשת הפסח מביקורים ללא תשלום במוזיאונים ואתרים בכל רחבי הארץ.

כ- 30 מוזיאונים ואתרים נפתחים לציבור חינם בכל ימי חול המועד פסח, בחסות הבנק.  

 האתרים והמוזיאונים הנכללים בפרויקט מאפשרים לציבור הישראלי כולו ליהנות מחופשת החג תוך העשרת הידע של הילדים וההורים על יופיה ותרבותה של ישראל, בחיסכון כספי משמעותי של מאות ₪ למשפחה לצד תמיכה וחיזוק במוזיאונים ואתרים מרחבי הארץ, אשר הפרויקט מאפשר להם חשיפה משמעותית ותמיכה כלכלית הכרחית להמשך השנה.
 
בין הפרויקטים הרבים שבנק הפועלים יוזם למען הקהילה והחברה בישראל, פרויקט פסח בולט בייחודו, בכך שהוא מייצד את הפסיפס האנושי המגוון של עם ישראל וארץ ישראל ומטפח את הקשר של העם בישראל למורשתה ההיסטורית, לנופיה ולתרבותה של ארצו.

בין האתרים הנכללים בפרויקט בשנים האחרונות: מוזיאון ת"א לאמנות, גן לאומי הבשור, מוזיאון העיצוב חולון, הפלנתניה מרכז מדע וחלל, הגן הבוטני בירושלים, יער האיילים, המוזיאון הישראלי במרכז רבין, מוזיאון ארצות המקרא, מוזיאון ינקו דאדא עין הוד, מוזיאון חיפה לאמנות, יד לשריון לטרון, מוזיאון אוצרות בחומה, מוזיאון ג'ו אלון בנגב, מוזיאון אשדוד לאמנות, פארק נאות קדומים ומוזיאון הטרקטור בעין ורד ועוד.
 
בשנה האחרונה שולבו בצוות הדיילים הפועל לשירות והכוונת קהל המבקרים באתרים, צעירים עם מוגבלויות כחלק מהאג'נדה של הבנק שמוביל את נושא הנגישות במשק הישראלי.
 
לראשונה, ספריה דיגיטלית בשפה הערבית הכוללת 50 ספרים להנאתם של קהל הקוראים, צפו והאזינו למעלה מ- 12,000 איש.
לאחר 9 שנים בהן ערכנו את ירידי הספרים בחברה הערבית, השנה, מגפת הקורונה והמגבלות הנלוות הציבו בפנינו אתגר חדש - יזמנו מהלך חדשני ופורץ דרך והקמנו ספריה דיגיטלית.
בנוסף, התקיימו 8 מופעים בזום עם כוכבת הילדים "תיתא פוזיה" שהחליף את המופע בירידים.