חיים פינטו מונה ל-CTO של בנק הפועלים

בנק הפועלים מינה את חיים פינטו, בכיר לשעבר בוולסטריט, לתפקיד מנהל טכנולוגיות ראשי (CTO)

פינטו, בעל ניסיון של 25 שנים בתחומי טכנולוגיה מגוונים ובחדשנות טכנולוגית, הצטרף לבנק הפועלים לפני כשנה לאחר שהות של למעלה מ-12 שנים בארצות הברית שם מילא שורה של תפקידים בכירים בחברות טכנולוגיה גלובליות ובמערכת הבנקאית האמריקאית.

 

בתפקיד האחרון בארצות הברית עבד פינטו בבנק ההשקעות מורגן סטנלי, שם הוביל תהליכי בניה של אסטרטגיה וניהול ארכיטקטורת IT כפלטפורמות לחדשנות.

 

במהלך שהותו בחו"ל צבר פינטו ניסיון רב בניהול ובקידום תהליכי חדשנות, ובהתמודדות עם ניצול טכנולוגיות משבשות בעולמות התעשייה הפיננסית והטכנולוגיות. רבים מלקוחותיו היו חברות ה fortune 100, מאה החברות המובילות בעולם על פי דירוג מגזיןFortune , להם סייע פינטו לפתח את ארכיטקטורת ה- IT שלהם ולייצר תיעדוף עסקי באמצעות טכנולוגיה.

 

בשנה האחרונה הוביל פינטו את הפעילות בתחומי הפינטק והפיתוח העסקי ורשם לא מעט הצלחות שהובילו לשיתופי פעולה עם חברות פינטק ישראליות והטמעתן במוצרי הבנק כולל הובלת השקעה אסטרטגית של הבנק בקרן ויולה פינטק.
"אנחנו משקיעים רבות בחיבור הבנק לעולמות החדשנות הפיננסית ובמחקר ופיתוח של טכנולוגיות חדשניות שיקפיצו את החוויה הבנקאית לרמה הבאה" אמר פינטו. "אני מקווה שאוכל ליישם את הידע והניסיון שצברתי במהלך שנותיי מחוץ לישראל, לטובת לקוחות בנק הפועלים".

 

אבי כוכבא, משנה למנכ"ל בנק הפועלים והממונה על חטיבת החדשנות אמר: "אני שמח על הצטרפותו של חיים פינטו לשורותינו ועל כך שחזר עם משפחתו לארץ, אני משוכנע שיתרום רבות מניסיונו המקצועי והאישי לרתימה של טכנולוגיות משבשות לטובת הבנק, ובראש ובראשונה לטובת לקוחותיו".

 

אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים אמר: "מינויו של חיים מדגיש את מחויבות הבנק לחדשנות וליכולת שלנו לייצר ערך מבדל עבור לקוחותינו. חיים מצטרף לשדרת ההנהלה הבכירה של בנק הפועלים ואני בטוח ביכולותיו לעזור לנו לצעוד קדימה ולשמור על מקומנו כבנק הגדול והמוביל בישראל".

WPS2, render time:2017 mSec