יעקב אורבך, הממונה על החטיבה העסקית בבנק הפועלים, יפרוש מהבנק לאחר 38 שנים

יעקב אורבך, משנה למנכ"ל בנק הפועלים, הממונה על החטיבה העסקית, הודיע היום על כוונתו לסיים את תפקידו. אורבך צפוי לפרוש בעוד כשלושה חודשים, עם הגיעו לגיל 62 ולאחר שעבד בבנק במשך 38 שנים רצופות.

בשמונה השנים האחרונות משמש אורבך כחבר הנהלת הבנק – מתוכן ארבע שנים כראש החטיבה העסקית וקודם לכן כמבקר הפנימי של הבנק. קודם הצטרפותו להנהלה, שימש אורבך במשך שנים ארוכות במגוון תפקידי ניהול בחטיבה העסקית – שהאחרון בהם היה מנהל האגף העסקי.

 

החטיבה העסקית בניהולו של אורבך מנהלת את תיק האשראי העסקי והמסחרי הגדול במערכת הבנקאית, בהיקף של יותר מ- 150 מיליארד שקל. בארבע השנים האחרונות החטיבה מהווה כ- 50% מרווחי הבנק ושולטת על נתח של כ- 35% משוק האשראי העסקי במערכת הבנקאית. החטיבה גם מובילה במימון פרויקטי התשתיות במדינה כמו גם בשוק הנדל"ן, ובמימון עסקאות יצוא מורכבות.

 

אורבך מסר היום: "היתה לי זכות גדולה לעשות קריירה נפלאה בבנק הפועלים. לא הייתי נשאר בבנק במשך כמעט ארבעה עשורים, אלמלא הייתי שותף מלא לצמיחתו ולהפיכתו למוסד הפיננסי המוביל בישראל, באמצעות שורה של תפקידים מרתקים שמילאתי. ואת תפקידי הנוכחי לא הייתי יכול לעשות היטב בלי צוות המנהלים והעובדים הכי מקצועי שקיים בישראל בתחומו, ועל כך נתונה להם תודתי. למעשה, החלטתי לפרוש מתפקידי בעת שעבר החוק להגבלת שכר הבכירים במערכת הפיננסית, משום שחשבתי שהוא מפלה לרעה את המנהלים המצוינים במגזר הפיננסי לעומת שאר המנהלים במשק. ואולם, נעניתי אז לבקשתו של אריק פינטו , מנכ"ל הבנק, להמשיך עוד שנה לפחות, כדי לייצר המשכיות בתפקיד לטובת הארגון".

 

אריק פינטו מסר היום: "יעקב ואני עובדים ביחד 38 שנים והקריירות שלנו שזורות זו בזו, לצד חברות גדולה. אני אסיר תודה ליעקב על שנים נפלאות ועל תרומתו העצומה. יעקב הוא אחד הבנקאים הכי מוכשרים שהכרתי, ואני מקווה בשבילו ובשביל המשק שימשיך לעבוד ולתרום".

 

פינטו הוסיף, כי בשבועות הקרובים יביא לאישור דירקטוריון הבנק סבב מינויים, שיכלול, בין היתר, מחליף ליעקב אורבך.

WPS2, render time:1923 mSec