צור קשר
* מומלץ לקבוע פגישה מראש לפני ההגעה לסניף
הטבה ייחודית במשכנתא ללקוחות בנק הפועלים
חיים עם המשכנתא 
מיחזור משכנתא
מחליפים משכנתא קיימת במשכנתא חדשה
 
מעוניינים להחליף את המשכנתא הקיימת שלכם במשכנתא חדשה עם תנאים משופרים? לפניכם כמה תשובות חשובות לשאלות שעשויות לעלות בעת מחזור הלוואות, שיעזרו לכם להחליט על כדאיות המחזור ולהתנהל נכון יותר פיננסית.


מהו מיחזור משכנתא?

מיחזור משכנתא הינו תהליך בו נפרעת המשכנתא הקיימת באמצעות משכנתא חדשה עם תנאים משופרים (לרוב מדובר בשינוי בשיעורי הריבית, שינוי יתרת תקופת ההלוואה ו/או החלפת מסלול המשכנתא).
פעולת מיחזור המשכנתא טומנת בחובה שני יתרונות משמעותיים: רווח כלכלי ואפשרות להתאים את ההחזר החודשי למצב הכלכלי הנתון (הגדלת ההחזר החודשי או הקטנתו).


כיצד ניתן לדעת האם כדאי לי לבצע מיחזור משכנתא?

בכדי ששני היתרונות יבואו לידי ביטוי יש לבצע את הבדיקות הבאות:
1. להשוות בין ההחזר החודשי של המשכנתא החדשה לעומת הקיימת.
2. לבדוק את סכום פרמיית הביטוח - סכום פרמיית הביטוח מושפע בין השאר מגילו ומצבו הבריאותי של המבוטח. לפיכך, לפני ביצוע המיחזור יש לבדוק האם ניתן להשתמש בפוליסות אשר מבטיחות את ההלוואה הקיימת גם להלוואה החדשה ולוודא כי פרמיית הביטוח לא תגדל בעקבות פעולת המחזור. אם לא ניתן, יש לבדוק את עלות עריכת פוליסות הביטוח החדשות.

אם עלות הביטוח גבוהה בהרבה בעת עריכת המחזור ייתכן והמחזור לא יהיה כדאי.

3. עמלת פירעון מוקדם - מיחזור משכנתא הינו גם פירעון הלוואה קיימת. בעת פירעון הלוואה מוקדם ממועד סיומה הטבעי, לעיתים נדרש לשלם עמלות בגין הסילוק המוקדם. לפיכך, יש לשים לב כי גם עלות זו נכללת בחישוב החיסכון שיושג מהמיחזור.  

4. פגישת ייעוץ עם יועץ משכנתאות לגבי כדאיות שינוי מסלול בהתאם לתנאי המוצר.
5. ייתכנו תשלומים נוספים הנדרשים בגין ביצוע פעולת המחזור כגון: דמי פתיחת תיק, הוצאות בגין המצאת ביטחונות לבנק לפי הנדרש ועוד.
החלטתם על ביצוע המיחזור? אפשר לצאת לדרך. ברוב המקרים הדרך קצרה להשגת שני היתרונות המוזכרים לעיל.

 

WPS1