להיכנס לאזרחות ברגל ימין

משתחררים

משתחררים

לקבל החלטות נכונות
לקבל החלטות נכונות
ליהנות מהטבות שוות
ליהנות מהטבות שוות
לנהל את חשבון הבנק בקלות
לנהל את החשבון מכל מקום

אחרי תקופה ארוכה שבה שמרנו, הצדענו, זחלנו, ניקינו וצחצחנו, הגיע סופסוף רגע השחרור מצה״ל, ואנחנו חופשיים לצאת לאזרחות. 

ליציאה לאזרחות יש משמעות כלכלית רבה.

מצד אחד, יש לנו יותר זמן פנוי מאי פעם, אלא שמרבית הדברים שאנחנו רוצים לעשות, כמו נסיעה לחו״ל ולימודים אקדמיים, עולים כסף, והמשכורת הצבאית כבר הרחק מאחורינו. החדשות הטובות הן שכעת אנו גם חופשיים למצוא עבודה או לפתוח את העסק שתמיד רצינו להקים.
 
כל האפשרויות פתוחות בפנינו בתקופה הזו, ואיתן גם מגיע הצורך לבחור מה הכי כדאי ונכון עבורנו. הנה כמה דברים שכדאי לדעת כדי לקבל החלטות נכונות עם הכניסה לאזרחות.

מענק  שחרור

כל מי שמשתחרר מצה"ל זכאי למענק שחרור, שיכול להגיע לאלפי שקלים. גובה המענק נקבע בהתאם למשך השירות ולאופי התפקיד, והוא ייכנס לחשבון הבנק תוך 60 יום ממועד השחרור. לפרטים נוספים בנושא מענק השחרור היכנסו לאתר האגף והקרן לחיילים משוחררים.


פיקדון אישי

הכוונה לסכום כסף שאתם זכאים לקבל מהמדינה במשך 5 שנים מיום השחרור, עבור אחת מ-6 המטרות שנקבעו בחוק: הקמת עסק, לימודי נהיגה, חתונה, לימודים, הכשרה מקצועיות ודיור. לאחר 5 שנים מיום השחרור, הסכום שיישאר בפיקדון ייכנס לחשבון הבנק שלכם. אם זה לא קרה, כדאי לכם לדאוג שזה ייעשה, כי לאחר 10 שנים מיום השחרור, לא תוכלו לממש את יתרת הפיקדון שלכם. לפרטים נוספים בנוגע לגובה הפיקדון האישי ולדרכים בהן ניתן לממש אותו, היכנסו לאתר האגף והקרן לחיילים משוחררים.


עבודה נדרשת 

אם אין לכם מקצוע שהתמחיתם בו ואתם יכולים לעבוד בו, עבודה נדרשת היא אפשרות שבהחלט כדאי לכם לשקול: המדינה קבעה רשימה של מקצועות המוגדרים כעבודה נדרשת, כגון עבודה בבתי מלון, בחקלאות ובתחנות דלק. אם תעבדו באחד מהם בתוך שנה מיום השחרור למשך תקופה שקבעה המדינה, תקבלו גם משכורת וגם מענק מהמדינה (גובה המענק מתעדכן מפעם לפעם). תוכלו למצוא מידע נוסף על עבודה נדרשת ועל תנאי הזכאות למענק באתר הביטוח הלאומי.

פטור לחודשיים מתשלום ביטוח לאומי

למשך החודשיים הראשונים אחרי השחרור, תהיו פטורים מתשלום ביטוח לאומי, אם לא עבדתם בכלל במהלכם ובכפוף לכך שאתם עומדים בתנאי הזכאות. לאחר מכן תצטרכו להסדיר את התשלום לביטוח לאומי – אם אינכם עובדים, אם אתם עצמאיים ואפילו אם אתם נוסעים לתקופה ארוכה לחו"ל, עליכם לעשות זאת בעצמכם. אם אתם שכירים, המעסיק יעשה זאת עבורכם. תוכלו למצוא מידע נוסף בנושא זה באתר הביטוח הלאומי.


הטבות מהבנק

בפתיחת חשבון בבנק הפועלים, כחיילים משוחררים תקבלו 50% הנחה בעמלות עו"ש מרכזיות (עמלות ערוץ ישיר ועמלות פקיד), שני פנקסי צ'קים חינם בחודש, הלוואות ומסגרת אשראי בריבית מועדפת, פטור מעמלת חליפין ברכישת מטבע חוץ ו-50% הנחה בעמלת הפרשי שער, אותה משלמים בעת משיכת מזומן מחשבון מט"ח. כמו כן תוכלו להנות במשך שלושה חודשים ללא תשלום משירות UP on time, שמעניק לכם עדכונים ב-SMS על מה שקורה בחשבון הבנק שלכם.
 בנוסף, אם אתם צריכים עזרה במימון לצורך פתיחת עסק, לימודים אקדמיים ומטרות נוספות, נשמח להציע לכם מגוון הלוואות בהתאמה אישית.


לכל הפרטים על חשבון חיילים משוחררים
 

חשוב לדעת

  • פרטים מלאים בתעריפון הבנק ומסמכי ההצטרפות למועדון.
  • מתן אשראי ו/או קביעת מסגרת אשראי מותנה באישור הבנק ותנאיו לפי שיקול דעתו.
  • אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.
  • קבלת כספים באמצעות bit עשויה להיות כרוכה בתשלום לפי ההסדר שבין מקבל הכספים לבין המוסד בו יופקדו.