גרירת משכנתא

גרירת משכנתא

ביצוע שינויים במשכנתא

ביצוע שינויים במשכנתא

גרירת משכנתא

גרירת משכנתא היא העברת המשכנתא מנכס אחד לנכס אחר, כלומר, השעבוד עובר מהנכס הקיים אותו אתם רוצים למכור לנכס אחר שרכשתם.

באילו מקרים כדאי לשקול גרירת משכנתא?

אם קיבלתם בעבר הלוואה מהבנק לרכישת דירה ועכשיו אתם מעוניינים לקנות דירה אבל מעדיפים שלא לפרוע את המשכנתא שקיבלתם בתנאים טובים, תוכלו לבקש מהבנק "לגרור" (להעביר את השעבוד)  את המשכנתא אל הדירה שאתם רוכשים.

קודם מבררים, אחר כך מחליטים

גרירת המשכנתא היא תהליך מורכב, הדומה לתהליך קבלת הלוואה חדשה. לכן, כדאי לפנות לבנק בהקדם האפשרי, עוד לפני מכירת הדירה הנוכחית וקניית הדירה החדשה. כך תוכלו לדעת האם הגרירה אפשרית מבחינת הבנק ומהם התנאים הנדרשים על ידי הבנק לביצוע הגרירה, ובהתאם לכך, לערוך את ההסכמים למכירת הדירה הנוכחית ולקניית הדירה החדשה.

מכרתם את הדירה הישנה אבל עדיין לא רכשתם דירה חדשה?

בנסיבות אלה, אמנם אין עדיין דירה חדשה להעביר אליה את המשכנתא, אבל ייתכן שיש לכם משכנתא בתנאים טובים ולכן כדאי לשמור עליהם. 
אם תרצו לגרור את המשכנתא אל הדירה החדשה שתקנו, יהיה עליכם לספק לבנק ערבות בנקאית (מבנק זר) או התחייבות בין סניפית (מבנק הפועלים) בגובה יתרת המשכנתא הקיימת שלכם בתוספת 10% מערכה, לתקופה של 36 חודשים. כנגד מסירת הערבות, יבטל הבנק את השעבוד המוטל על הדירה הנמכרת, עד לביצוע גרירת המשכנתא לנכס החדש שתרכשו. כך תחסכו לעצמכם את הצורך לסלק את המשכנתא ובנוסף, תוכלו לשמר את תנאיה.  

במהלך התקופה בה תשמש הערבות הבנקאית/ ההתחייבות הבין סניפית כבטוחה להלוואה, תידרשו להמשיך ולשלם את תשלומי ההלוואה כרגיל, כולל פרמיית ביטוח החיים (אם קיים ביטוח חיים באמצעות הפוליסה של הבנק).

לפרטים נוספים אתם מוזמנים לפנות ליועצי המשכנתאות שבסניפי בנק הפועלים.

 

חשוב לדעת

 
  • גרירת הלוואה בכפוף לאישור הבנק ולתנאיו ולכל דין
  • אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל
  • האמור מהווה מידע כללי וחלקי