ייעוץ פנסיוני לעצמאים

ייעוץ פנסיוני לעצמאים

עצמאים? אנחנו כאן בשבילכם. 

השאיפה לשמור על רמת החיים וליהנות מביטחון כלכלי גם בגיל פרישה היא משותפת לכולם, שכירים ועצמאים כאחד.
עם זאת, כעצמאים, ישנם הסדרים בחוק, הטבות מס ושיקולים מיוחדים נוספים שכדאי לכם להכיר ולקחת בחשבון, על מנת שתוכלו לבחור במוצרים הפנסיוניים המתאימים לכם ביותר.


תכנון הפנסיה בשלבי החיים השונים

פנסיה הוא חיסכון לטווח ארוך, שבאופן טבעי מושפע מהתפתחויות ושינויים במהלך החיים. רמת ההכנסה, הגיל, המצב המשפחתי, כל אלה וגורמים נוספים משפיעים על תכנון הפנסיה שלנו:
 

גילאי 30-25

זה הזמן לבנות את התשתית הפנסיונית, עם הקמת העסק. ככל שתתחילו את מהלך החיסכון הפנסיוני בגיל צעיר יותר, תוכלו לחסוך יותר כסף יותר לגיל הפרישה. היכולת הכלכלית שלכם בעתיד מושפעת ישירות מרמת החיסכון שלכם היום.
 

גילאי 50-30

חשוב להמשיך ולהעמיק את התשתית הפנסיונית, ולשמור על רמת חיסכון שוטף בהתאם להכנסה הפנויה.
 

גילאי 50-גיל פרישה

בשלב זה, עליכם להגדיר לעצמכם את רמת החיים בפרישה באמצעות תכנון נכון של ההוצאות הנוכחיות. היערכות היום וניהול כספים נכון יאפשרו לכם לשמור על רמת חיים מכובדת בגיל פרישה.
 

לאחר גיל פרישה

בשלב זה ההכנסה מתבססת בעיקר על קצבת הפנסיה המגיעה לכם, בתוספת ההון הפיננסי שצברתם עד היום. באמצעות תכנון מס נכון, תוכלו לחסוך יותר כספים שישמשו אתכם לאחר הפרישה.
 

טיפים כלליים בנושא פנסיה

  • מתחילים להפקיד לחיסכון הפנסיוני מיד עם הקמת העסק.
  • מפקידים לפחות את המינימום הנדרש על פי חוק פנסיה לעצמאים.
  • קובעים מראש את ייעודם של הכספים על פי הצרכים העתידיים ומפקידים בהתאם.
  • בוחנים אחת לשנה, לפחות, את החיסכון הפנסיוני הקיים ומוודאים שהוא תואם את יעדי החיסכון.
  • בודקים לקראת סוף השנה שכל הטבות המס בגין החיסכון הפנסיוני נוצלו.


ייעוץ פנסיוני מקצועי מותאם אישית

יועץ פנסיוני מקצועי יוכל למפות עבורכם את כל הזכויות וההטבות הפנסיוניות שאתם זכאים להן כעצמאים, לסייע לכם להגדיר את הצרכים הכלכליים שלכם, ולהציע לכם את המוצרים הפנסיוניים ומסלולי ההשקעה המתאימים לכם ביותר.


* עצמאי יכול להפקיד עד 16% (לצורך הטבות מס) מההכנסה החייבת במס. בכפוף לשכר/הכנסה מקסימליים שמפרסם האוצר מדי שנה.
 

חשוב לדעת 

הבנק אינו יועץ מס. האמור לעיל מהווה מידע והסבר כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או ייעוץ מס, ואינו תחליף לייעוץ אישי המתחשב בצרכיו המיוחדים של כל אדם. ייעוץ פנסיוני יינתן בכפוף לתנאי הבנק. ייעוץ פנסיוני לפרישה כרוך בעמלה כמפורט בתעריפון הבנק. אין באמור כדי להוות התחייבות לחסכון בסכום כלשהו. ההסברים הינם כלליים ובהתאם לחוק והכללים הידועים במועד העלאת התכנים לאתר.