תכנית הכשרה וליווי ליזמות עסקית

משכיר לעצמאי


משבר הקורונה השפיע באופן ישיר על הכלכלה ובישראל הותיר מעל מיליון מובטלים שאיבדו את מקום עבודתם.

במצב כזה הקמת עסק עצמאי יכול להוות מקור פרנסה עיקרי או משלים. 

בדיוק עבור אותם יזמים ויזמיות עתידיים מכל הארץ, נבנתה ע"י בנק הפועלים ועמותת "יוזמות עתיד" תוכנית "משכיר לעצמאי" ללא עלות. 
לאחר מיון ראשוני תוקם נבחרת יזמיות ויזמים שתעבור מסלול הכשרה ייחודי עם ליווי אישי צמוד ובו כל הכלים, הידע והמיומנויות להקמה ופיתוח של עסק עצמאי משלכם.
תוכנית זו הינה חלק משורה של יוזמות של המרכז לבנקאות חברתית  בבנק הפועלים שמתמקדות בכלים ופתרונות מגוונים לתעסוקה לציבור בישראל.


התכנית כוללת את הצעדים הבאים:

1
מכינה משכיר לעצמאי
עולם היזמות חדש עבורכם? הייתם רוצים להבין האם ההחלטה לצאת לדרך עצמאית מתאימה לכם לגבש את הרעיון העסקי?
עם כל השאלות הללו תוכלו להתמודד ולחשוב יחד עם צוות מנחי העמותה המקצועיים שיכינו אתכם לקראת היציאה למסלול הליווי של העמותה להקמת עסק עצמאי.
היקף המכינה 3-4 מפגשים של 3 שעות. מפגשי המכינה כרוכים בתרגול מעשי במפגש ובבית.
2
קורס בפיתוח יזמות עסקית
בסיום המכינה תשתלבו בקורס בו תקבלו את הכלים והמיומנויות הנדרשות לפיתוח העסק שלכם – כלים בשיווק, ניהול פיננסי, שיווק דיגיטלי, ועוד. הקורס מועבר ע"י מיטב המנחים ובסיומו תתבקשו להכין תכנית עסקית ומצגת סיום להצגת העסק העתידי שלכם.
הקורס מונה 6-8 מפגשים של 4 שעות לימוד. ההשתתפות בקורס כרוכה בתרגול מעשי בשיעור ובבית.
3
ליווי עסקי / מנטורינג מקצועי
בסיום קורס היזמות תצוותו למנטור/ית מומחים עסקיים שילוו אתכם בפיתוח והקמה של העסק והפיכתו מרעיון למציאות. הליווי עורך מס' חודשים, נערך באופן אישי או בקבוצות קטנות ומטרתו לקדם את היוזמה האישית שלכם והפיכתה לעסק עצמאי ומניב. במסגרת הליווי תגבשו יחד תוכנית עבודה, תעבדו על תמחור, שיווק שיתופי פעולה ועוד. עליכם להיות נוכחים בפגישות ולבצע את המשימות שקבעתם יחד להובלת העסק להצלחה.
4
מגוון רחב של סדנאות העשרה
בסיום קורס היזמות תוזמנו להשתתף במגוון רחב של סדנאות העשרה לפיתוח העסק שלכם. הסדנאות ייסעו לכם לפתח יצירתיות, ידע ומיומנויות חדשות, ויאפשרו לכם להיפגש עם יזמיות ויזמים נוספים בתחילת דרכם ולקדם שיתופי פעולה ונטוורקינג. כמו כן תשתלבו במסגרת הטבות רבות הניתנות לקהילת בעלי העסקים של יוזמות עתיד.

חשוב לדעת

  • יובהר כי הבנק אינו צד ו/או אחראי לשירותים הניתנים ע"י העמותות או מי מטעמן בכל דרך שהיא ו/או לכל פעולה שתבוצע בקשר להם. 
  • אין לראות בתכנים המוצגים להלן משום ייעוץ או הכוונה או המלצה מטעם הבנק לביצוע פעולה/ות כלשהי/ן, ואין בהם כדי להוות תחליף לייעוץ אישי או מקצועי המתחשב בנתוניו האישיים של כל אדם.