קרן המלגות של בנק הפועלים

קרן פועלים להצלחה


קרן "פועלים להצלחה" הוקמה על ידי בנק הפועלים ומופעלת ע"י עמותת 'חינוך לפסגות' והיא מעניקה מלגות בגובה של
700,000 ₪ מדי שנה.

בשנה"ל תשפ"א, בצל משבר הקורונה כשמספר רב של צעירים הגישו מועמדות, החליט הבנק להגדיל את הקרן, ולהעניק מלגות לסטודנטים בגובה של 1 מיליון ₪.

אי לכך, התמיכה כללה השנה מלגה וליווי לכ-100 סטודנטים וסטודנטיות מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית. היקף המלגה לסטודנט הוא 10,000 ₪. במסגרת הפעילות בקרן, הסטודנטים ביצעו 160 שעות התנדבות באחד מ-33 מרכזי מצוינות של העמותה הפזורים ב-19 רשויות ברחבי הארץ בקרב 2,500 ילדים.

פעילות הסטודנטים של "קרן פועלים להצלחה" מתמקדת בעידוד מצוינות, מתן כלים ומיומנויות לעולם התעסוקה העתידי לילדים ובני נוער לצד כלים להתנהלות פיננסית נבונה. לדוגמא: חשיבה מתמטית, חשיבה יצירתית, אנגלית עסקית, דיבייט, יזמות, מקצועות ה STEM ,מושגי יסוד בכלכלה, חסכון והתנהלות פיננסית נכונה ועוד.
כמו כן  מתקיימת פעילות להורים ולבני הקהילה המקומית, הנהנים מהשתתפות בסדנאות חינוך פיננסי בשיתוף המרכז לצמיחה פיננסית של בנק הפועלים. 

קרן "פועלים להצלחה" ייחודית בכך שמלבד הענקת תמיכה כלכלית לסטודנטים, ושילובם בפעילות התנדבותית במקביל ללימודים, היא גם מעניקה להם כלים וליווי אישי מקצועי לקידום הצלחתם העתידית ולפיתוח המקצועי שלהם, כמו סדנא להתנהלות כלכלית נכונה, וסיור עם מפגש אישי עם בכירים במגזר העסקי והציבורי.

את הקרן מלווה ועדה מייעצת, שמשמשת כוועדת היגוי ציבורית. בין חבריה אנשי ציבור ואקדמיה, בכירים בשוק העסקי ונציגים מהנהלת הבנק והעמותה.


מי יכול להגיש בקשה לקבלת מלגה מהקרן?

הקרן מיועדת לסטודנטים הלומדים במוסד להשכלה גבוהה (מוכר ע"י המל"ג) לתואר ראשון או שני עם העדפה לסטודנטים מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית, עם ייצוג לנשים וגברים ולכל המגזרים השונים בחברה הישראלית.
  • תינתן עדיפות לסטודנטים הגרים בישובים שנמצאים באשכול חברתי-כלכלי נמוך. 
  • תינתן עדיפות לסטודנטים ללא מקורות הכנסה נוספים. 

הכשרה 

במסגרת הקרן, המלגאים יקבלו הכשרה וליווי צמוד עוד טרום הכניסה לתפקיד ולאורך שנת הפעילות, בהיקף של כ-30 שעות שנתיות בסה"כ, כחלק ממכסת השעות השנתית. ההשתתפות בהכשרות הינה חובה.

הרשמה

 לקראת פתיחת  ההרשמה למלגות בשנה"ל תשפ"ב  (2021-2022) יתפרסמו הפרטים המלאים כאן וברשתות החברתיות של הבנק.
קרן מלגות פועלים להצלחה