ייעוץ פנסיוני במעבר למקום עבודה חדש

ייעוץ פנסיוני במעבר למקום עבודה חדש

הסדרת הפנסיה במקום העבודה החדש

עוברים למקום עבודה חדש? חשוב שתסדירו את סיום העבודה אצל המעסיק הקודם ואת המשך החיסכון הפנסיוני שלכם מיד עם תחילת העבודה, משלוש סיבות עיקריות:

  1. פנסיה חובה –צו הרחבה לפנסיית חובה קובע כי תוך שלושה חודשים מתחילת ההעסקה, עליכם ועל המעסיק להסדיר את ההפקדות לפנסיה, ולבצע רטרואקטיבית הפקדות מהיום הראשון לעבודה.
     
  2. שימור הזכויות והכיסוי שלכם – תוכניות החיסכון והביטוח הפנסיוני שלכם מגדירות תקופה מסוימת של הפסקה ברצף ההפקדות, שבהתקיימה ייפגעו זכויות הוותק של הכיסוי הביטוחי שלכם במקרים של אובדן כושר עבודה או מוות.
     
  3. ניהול כספי הפיצויים - בעת עזיבת המעסיק הקודם נצברו לזכותכם כספי פיצויים בקופות השונות ולעיתים אתם צפויים לקבל השלמת פיצויים ומענקי פרישה. בשלב זה מס הכנסה מצפה מכם להגדיר מה יעלה בגורלם של כספי הפיצויים וכיצד ברצונכם לנצל את הפטורים המגיעים לכם.


תוכלו להתחיל חיסכון חדש, או להמשיך את הישן

המעבר למקום עבודה חדש לא בהכרח מחייב אתכם להעביר את הכספים שצברתם למוצר פנסיוני אחר. אתם יכולים לבחור להמשיך את החיסכון והביטוח הקודם שלכם. בכל מקרה, המעסיק מחויב להעביר את הכספים לחיסכון והביטוח הפנסיוני שתבחרו. עם זאת, חשוב שתדעו שאם לא תעדכנו את המעסיק בבחירה שלכם תוך זמן קצר, הוא יפקיד את הכספים לקרן הפנסיה שמוגדרת כברירת המחדל שלו.


ביצוע התאמות בחסכונות הפנסיוניים

לעתים המעבר למקום עבודה חדש כרוך בשינויים שמצדיקים לבצע התאמות בתוכניות הפנסיוניות, כגון: 
העלאה או שינוי בתנאי השכר - ייתכן שתרצו להקטין או להגדיל את ההפקדות לחיסכון הפנסיוני בהתאם להכנסה הפנויה העדכנית שלכם, או לבצע התאמות בשכר המבוטח שלכם למקרה של אובדן כושר עבודה.
שינוי בכיסויים הביטוחיים - ייתכן שכיסויים מסוימים שניתנו לכם במסגרת מקום העבודה הקודם, אינם ניתנים מטעם מקום העבודה החדש, כך שכעת עליכם להשלים אותם באופן פרטי. לחלופין, ייתכן שהחלפת מקום העבודה יצרה אצלכם מצב של כפל ביטוחי, שמצדיק צמצום של חלק מהכיסויים.


ייעוץ פנסיוני לשמירה על הזכויות שלכם

מעבר בין עבודות הוא אירוע בעל משמעות רחבה בכל הנוגע לזכויות הפנסיוניות שלכם. יועץ פנסיוני מקצועי יוכל לוודא שעם תחילת העבודה החדשה, תבצעו את כל הפעולות הדרושות לשמירה על זכויותיכם. בנוסף, ייתכן שהכניסה למקום עבודה חדש מצריכה ביצוע התאמות ושינויים מסוימים בתוכניות הפנסיוניות שלכם. גם כאן, שיחת ייעוץ אישית עם יועץ פנסיוני מקצועי תסייע לכם להתאים את התוכניות הפנסיוניות והכיסויים הביטוחיים שלכם למצבם החדש.הבהרה: הבנק אינו יועץ מס. האמור לעיל מהווה מידע והסבר כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או ייעוץ מס, ואינו תחליף לייעוץ אישי המתחשב בצרכיו המיוחדים של כל אדם. ייעוץ פנסיוני יינתן בכפוף לתנאי הבנק. ייעוץ פנסיוני לפרישה כרוך בעמלה כמפורט בתעריפון הבנק. אין באמור כדי להוות התחייבות לחסכון בסכום כלשהו.