אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים: "היקף הביקושים למניות ישראכרט הוא מהגבוהים שידעה הבורסה הישראלית. אנו גאים באמון ובעניין הרב שהובע בשוק ההון בחברת ישראכרט".

04.04.19

שלב המכרז המוסדי של הצעת המכר של בנק הפועלים למניות חברת ישראכרט הסתיים אמש בהצלחה יתרה. מדובר באחת ההנפקות הגדולות שידעה הבורסה בתל אביב.

במסגרת המכרז המוסדי שנערך אתמול, התקבלו הזמנות בסך של 2.5 מיליארד שקלים מ-200 משקיעים בהובלת הגופים המוסדיים הגדולים. הבנק החליט להיענות לבקשות בהיקף של
כ-1.6 מיליארד שקלים לרכישת 58.25% ממניות חברת ישראכרט. ההזמנות שנענו מתייחסות לבקשות שנקבו בשווי חברה של 2.7 מיליארד ש"ח ומעלה.

עם השלמת הצעת המכר, שיעור אחזקת הבנק במניות חברת ישראכרט יהיה נמוך מ-40%. על פי חוק במצב זה ניתנת אורכה של שנה נוספת, באופן שהבנק יהיה רשאי להמשיך ולהחזיק במניות החברה עד לסוף ינואר 2021.

טרם ההנפקה חילקה ישראכרט דיבידנד בסך של 867 מיליון שקלים וכן שילמה לבנק הפועלים 456 מיליון שקלים תמורת מניות פועלים אקספרס.

אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים, אמר כי "היקף הביקושים למניות ישראכרט הוא מהגבוהים שידעה הבורסה הישראלית. אנו גאים באמון ובעניין הרב שהובע בשוק ההון בחברת ישראכרט. מדובר בהנפקה ראשונה של חברת כרטיסי אשראי בישראל, ואנו שמחים על כך שמשקיעים רבים ומגוונים בהובלת המשקיעים המוסדיים הגדולים השתתפו בהנפקה".

ד"ר רון וקסלר, מנכ"ל קבוצת ישראכרט, ציין כי "אנו רואים בתוצאות המוצלחות של המכרז המוסדי הבעת אמון מצד שוק ההון בקבוצת ישראכרט המובילה את שוק כרטיסי האשראי בישראל".

את הליך ההיפרדות מטעם בנק הפועלים מלווה משרד עו"ד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות' ואת חברת ישראכרט מלווה משרד עו"ד גולדפרב זליגמן ושות'. בראשות קונסורציום המפיצים להנפקה עומדת פועלים אי.בי.אי חיתום והנפקות בע"מ ולצידם סייעו לידר, אפסילון, ברק קפיטל, מנורה חיתום, ויועצי ההנפקה מור לנגרמן.